Udrażnianie24
Szybko Solidnie
                   
 
 
Autoryzowany Serwis Firmowy Termet 
                              
                                 Zadzwoń 601-306-907
 
 
 

 
    Firma Instalator
 jest w posiadaniu   specjalistycznego 
sprzętu wuko oraz różnych sprężyn do 
udrażniania rur kanalizacyjnych 
Nasz hydraulik  
szybko dojedzie do zgłoszonej  awarii 
Montaż kotłów gazowych warszawa
 
 
 
trmet warszawa 
junkers warszawa 
vaillant warszawa 
 

 
montaż kotłów gazowych  
Warszawa Włochy
Hydraulik Ochota 
Hydraulik Wola 
Hydraulik Żoliborz 
Hydraulik Ursus 
Hydraulik Wilanów 
Hydraulik Śródmieście 
Hydraulik Mokotów 
Hydraulik Ursynów  

 tel. 601 30 69 07
 Junkers  warszawa montaż 
kotłów z pierwszym 
uruchomieniem i 
serwisem gwarancyjnym   
 


 
Instalacje centralnego ogrzewania grzejnikowego 
 
Przy doborze , wyborze grzejników jednym z ważnych rzeczy jest zastanowienie się nad właściwym doborem odpowiednich wielkości grzejników do danego pomieszczenia .
Korzystnym  rozwiązaniem jest zlecenie wykonania projektu instalacji grzewczej uprawnionej osobie, która na podstawie  danych wyliczy dokładne zapotrzebowanie ciepła w budynku, dobierze odpowiednie przekroje rur i wielkości grzejników, wyznaczy wielkości nastaw wstępnych na zaworach termostatycznych oraz zaproponuje odpowiedni kocioł i automatykę sterującą całą instalacją grzewczą. Decydując się na wykonanie projektu instalacji centralnego ogrzewania mamy zapewnioną  gwarancjię  prawidłowej pracy instalacji grzewczej, uzyskanie właściwego  rozkładu temperatur w pomieszczeniach, wystarczająca moc kotła zasilającego instalację grzejnikową .
 
Jeżeli zrezygnujemy z projektu instalacji grzewczej to musimy mieć świadomość, że dobór wielkości grzejników wykonany przez instalatora lub przez nas samych jest szacunkowy i może w konsekwencji doprowadzić do:
 
- przewymiarowania instalacji ( w większości przypadków tak się dzieje) a więc zakupu zbyt dużych grzejników. 
 
- zainstalowania zbyt małych grzejników ,  pomieszczenia mogą być  niedogrzane i w przyszłości będzie nas czekać wymiana grzejników na większe.
 
Przy ustaleniu,  doborze  zapotrzebowania ciepła w  poszczególnych pomieszczeniach  w budynku powinniśmy wziąć pod uwagę następujące uwarunkowania:
 
-wysokość pomieszczenia ,
-powierzchnia przeszklenia ,
-powierzchnia ścian zewnętrznych
-usytuowanie zewnętrznej ściany pomieszczenia w zależności  od strony świata (najzimniejsze pomieszczenia są    od strony północnej)
-usytuowanie pomieszczenia nad, pod lub między kondygnacjami ogrzewanymi
-usytuowanie pomieszczenia od strefy cieplnej w jakiej znajduje się nasz dom 
 Mając obliczone zapotrzebowanie cieplne instalacji grzejnikowej , przystępujemy do wyboru instalacji niskotemperaturowej , czy o wysokich parametrach grzania .Do wyboru kocioł kondensacyjny (niskotemperaturowy) i kocioł tradycyjny w otwartą komorą spalania lub zamkniętą .
Istotna rzeczą przy doborze grzejników jest ich odpowiednie usytuowanie w pomieszczeniu. Najkorzystniejsze miejsce do montażu grzejników znajduje się pod oknem czyli miejscem gdzie, jak wspomniałem, występują największe straty ciepła. Zarówno ze względów praktycznych jak i estetycznych grzejnik powinien zajmować całą szerokość okna i być możliwie jak najpłytszy. Należy przy tym pamiętać, że minimalna odległość dolnej krawędzi grzejnika od powierzchni podłogi nie powinna być mniejsza niż 10 cm (dotyczy to przede wszystkim grzejników płytowych i konwektorowych)  natomiast, w przypadku parapetów okiennych przykrywających grzejnik, minimalna odległość górnej krawędzi grzejnika od parapetu nie powinna być także mniejsza niż 10 cm jeśli. Jeśli okaże się, że wybrany grzejnik ma za dużą moc to możemy obniżyć jego wysokość i ewentualnie długość. Jeżeli natomiast moc grzejnika jest za mała to dobieramy grzejnik o większej głębokości lub wydajności cieplnej. Możemy też wybrać miejsce dla drugiego, uzupełniającego, grzejnika, jeśli nie pod oknem to przynajmniej w jego pobliżu lub jeśli jest to możliwe możemy zamontować grzejnik w podłodze .
 
 
 
Grzejniki różnią się konstrukcją, sposobem pracy, wydajnością cieplną i jakością wykonania. Ale, przede wszystkim różnią się sposobem przekazywania ciepła (oddawania ciepła) do ogrzewanego pomieszczenia, które odbywa się przez konwekcję i promieniowanie. 
Konwekcja – powietrze przepływające przez grzejnik jest w nim ogrzewane, następnie ciepłe powietrze rozchodzi się po pomieszczeniu oddając ciepło, czyli grzejnik przekazuje ciepło przez ruch powietrza w pomieszczeniu.
Promieniowanie – ciepło przekazywane jest przez promieniowanie powierzchni grzejnika (przez promieniowanie Słońce ogrzewa Ziemię).
 
Grzejniki członowe (żeliwne i stalowe), zbudowane są z pojedynczych członów połączonych ze sobą. Przekazują ciepło w 85 do 90% przez konwekcję, a tylko do 15% procent przez promieniowanie.

 
Grzejniki konwektorowe (tzw. konwektory), składają się z rur miedzianych z nasuniętymi blachami aluminiowymi, całość umieszczona jest w obudowie. Blachy aluminiowe zwiększają powierzchnię wymiany ciepła. Powietrze przepływające przez grzejnik omywa rury i blachy aluminiowe ogrzewając się od nich. Przekazywanie ciepła w tych grzejnikach odbywa się praktycznie wyłącznie przez konwekcję.

 
Grzejniki aluminiowe wykonane są jako odlewy aluminiowe, w których znajdują się kanały powietrzne. Oddają ciepło głównie przez konwekcję, jedynie od 4 do 8% przez promieniowanie.
 

Grzejniki płytowe wykonane są z płaskich lub perforowanych pionowo płyt stalowych. Wewnątrz grzejnika znajdują się blachy aluminiowe (konwekcyjne), które zwiększają powierzchnię wymiany ciepła. Grzejnik może składać się z jednej-, dwóch- lub trzech płyt stalowych, oraz z jednym-, dwoma-, lub trzema rzędami blach konwektorów aluminiowych. Charakteryzują się dużą powierzchnią dzięki czemu znaczną część ciepła przekazują do pomieszczenia przez promieniowanie – do ok. 35%, pozostałe ciepło oddają przez konwekcję.
 
 
 

        udrażnianie kanalizacji warszawa zapraszamy

Montaż  kotłów gazowych Junkers Termet Vaillant

Konserwacje instalacji sanitarnych w budynkach 
Montaż  kotłów gazowych Autoryzacja 

 
hydraulik Ursus
 
 
 

hydraulik Wola
 
 

                          Autoryzowany Montaż kotłów gazowych Termet , Junkers , Vaillant